Živnobanka 1.IF zvýšil v prvním čtvrtletí zisk na 115 miliónů Kč

02.05.2000 | ,
Domovská stránka


perex-img Zdroj: Finance.cz

Živnobanka - 1.investiční fond dosáhl v prvním čtvrtletí tohoto roku zisku 115,05 miliónu Kč, když ve stejném období loňského roku vykázal zisk 53 miliónů korun. Čisté obchodní jmění fondu v prvních třech měsících 2000 stouplo o 1,5 procenta. ČTK o tom dnes informovala Olga Novotná z investiční společnosti ŽB-Trust, která fond spravuje.

Živnobanka 1.IF vytvořil podle předběžných výsledků loni zisk téměř 635 miliónů Kč, zatímco v roce 1998 vyčíslil hospodářský výsledek na 119 miliónů korun. ŽB-Trust navrhne představenstvu fondu vyplatit za rok 1999 čistou dividendu 30 Kč na akcii. Za rok 1998 vyplatil fond dividendu 24 Kč na akcii po zdanění. Živnobanka 1. IF, který s majetkem 2,95 miliardy Kč patří mezi největší investiční fondy v ČR, přinesl v roce 1999 akcionářům zhodnocení majetku o více než 16 procent.

Vlastní jmění fondu činilo 21. dubna 756,2 Kč na akcii. Diskont představoval 14,04 procenta. Akcie fondu se na pražské burze v pátek odpoledne obchodovaly za 663 Kč. Portfólio 1. IF Živnobanky tvoří z 89 procent dluhopisy a z osmi procent akcie. Živnobanka 1. IF byl založen pro první vlnu kupónové privatizace společností ŽB-Trust, která je stoprocentní dceřinou firmou Živnostenské banky.

Fond plánuje přeměnu na otevřený podílový fond k 1. březnu 2001. Po otevření změní fond název a zařadí se do současné rodiny otevřených podílových fondů Živnobanka jako čistě dluhopisový fond s možností investovat do všech zemí OECD.

Zdroj: ČTK

Autor článku

 

Články ze sekce: Domovská stránka