Stavba tří úseků dálnice D6 začne na podzim, řekl ministr Ťok

17.02.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Rakovník 17. února (ČTK) - Všechny tři plánované nové úseky dálnice D6 do Karlových Varů se začnou stavět letos na podzim, řekl dnes ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) před jednáním se starosty v Rakovníku. Jde o obchvaty Lubence, Řevničova a stavbu úseku Nové Strašecí - Řevničov.

Ověřovací stanovisko EIA bylo podle něj vydáno 10. února. \"Máme malinké zpoždění, nicméně na podzim chceme všechny úseky začít. Nejdále je obchvat Lubence, ale i ty další úseky by měly zahájit hlavní stavební činnost ještě na podzim tohoto roku,\" uvedl Ťok.

Celková hodnota všech tří zakázek přesahuje podle dřívějších informací čtyři miliardy korun. Nejdražší stavbou je podle odhadu Ředitelství silnic a dálnic obchvat Řevničova na Rakovnicku za 1,58 miliardy korun. Projektová cena úseku mezi Novým Strašecím a Řevničovem je pak odhadnutá na 1,15 miliardy korun a v případě obchvatu Lubence na Lounsku 1,47 miliardy korun.

V současnosti je čtyřproudá R6 pouze mezi Prahou a Novým Strašecím na Rakovnicku a pak mezi Karlovými Vary a Chebem.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.