Cena WTI stoupla kolem 18:15 SELČ o 1,5 procenta na 50,26 dolaru za barel a předtím se dostala až na 50,46 USD, maximum od 9. března. Severomořská ropa Brent posílila o 0,8 procenta na 52,86 USD po vzestupu až na 53,10 USD.
Kuvajtský ministr ropného průmyslu dnes řekl, že jeho země patří mezi ty, které podporují prodloužení dohody i na druhé pololetí. OPEC se loni dohodl, že v prvním pololetí omezí těžbu o 1,2 milionu barelů a dalšími zhruba 600.000 barely denně se k redukci slíbily připojit některé další země v čele s Ruskem.
Dohoda měla na ceny ropy zatím jen dočasný vliv. Tento měsíc ztratil trh přírůstky, které díky ní získaly na konci minulého roku, a minulý týden se propadly na čtyřměsíční minima.
Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů): BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR Londýn - ICE Brent květen 52,86 52,42 New York - Nymex WTI květen 50,26 49,51



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
