Škoda Auto v letošním prvním pololetí dodala 585.000 vozů, meziročně o 2,8 procenta více. Tržby ke konci června stouply na 8,7 miliardy eur (227 miliardy Kč)), provozní zisk na 860 milionů eur (22,4 miliardy Kč). Údaje o hospodaření již ve čtvrtek zveřejnila mateřská skupina Volkswagen, další informace dnes doplnila automobilka v tiskové zprávě.
\"Trvale dobrá situace v počtu přijatých objednávek plně vytížila naše výrobní závody a pro druhé pololetí nás naplňuje optimismem. Ve čtvrtém čtvrtletí zajistíme uvedením nového kompaktního SUV Škoda Karoq na trh další impuls k růstu,\" uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.
Člen představenstva Škody Auto Klaus-Dieter Schürmann považuje za důležité faktory pro dodatečný růst ziskovosti například efekty modelového mixu. \"K silné dosavadní bilanci v tomto roce přispěly také směnné kurzy, které se vyvíjely v náš prospěch,\" dodal Schürmann.
Automobilka v rámci své strategie pracuje na dalším rozšiřování modelové palety v nadcházejících letech. Hlavní pozornost zaměřuje především na rozšíření nabídky v segmentu SUV.
Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v Česku a zaměstnává v nich zhruba 30.000 lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery. V roce 2016 dodala Škoda Auto zákazníkům celosvětově 1,127.700 aut, třetí rok po sobě přes milion vozů.



Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
