Firmy jednaly o spojení několik měsíců. Fúze je součástí plánu reorganizace zadluženého státního sektoru v zemi.
Nová skupina se bude zřejmě jmenovat National Energy Investment a její majetek bude činit 1,8 bilionu jüanů (téměř šest bilionů Kč). Instalovaná kapacita přesáhne 225 gigawattů, uvedl analytik společnosti Wood Mackenzie Frank Yu a dodal, že skupina tak předstihne francouzskou EDF a italský Enel.
Skupina bude i největším provozovatelem větrných elektráren s kapacitou 33 gigawattů a největším producentem uhlí. Obnovitelné zdroje budou mít na celkové kapacitě výroby elektřiny firmy podíl 23 procent.
Spojení je prvním z řady plánovaných fúzí ve státním elektrárenském sektoru Číny, která se snaží snížit nadměrnou kapacitu a počet státních podniků a učinit své firmy konkurenceschopnější v globálním měřítku. Peking se také snaží omezit těžbu uhlí. Dnešní oznámení fúze ale nezahrnuje žádné podrobnosti ani informace, zda firmy po spojení omezí i těžbu uhlí, uvedla agentura Reuters.



Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
