\"Mezi hlavní události týdne se opětovně dostalo geopolitické napětí mezi USA a Severní Koreou. Napětí bylo opětovně znát i na finančních trzích, respektive došlo ke zvýšení averze k riziku, a tudíž k výkyvu akciových indexů. Nicméně v závěru týdne bylo opětovně vše zažehnáno a indexy se obrátily do kladných hodnot. Domácí index PX nenásledoval vývoj na amerických indexech,\" popsal situaci na akciových trzích analytik J&T Banky Milan Vaníček.
Nejvíce klesající akcií týdne byla Komerční banka, která oslabila o 5,1 procenta na 936,9 Kč. U společnosti se neobjevila žádná kurzotvorná informace. Akcie reagovala agresivněji než ostatní finanční tituly na domácím parketu.
Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla TMR s růstem o 4,4 procenta na 710 Kč. Ani u této firmy nebyly zaznamenány žádné nové informace. Současně je podle Vaníčka nutné podotknout, že vzhledem k nízké likviditě jde spíše o technický posun.
V příštím týdnu se trh zaměří na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Zde se bude sledovat především jakákoliv zmínka o budoucím výhledu na měnovou politiku. Možné náznaky se budou hledat ve vztahu k posilujícímu euru. \"Celkově jsme na příští týden neutrální a neočekáváme výraznější trend ani na jednu stranu,\" uzavřel analytik.



Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
