Rusko zahájilo nový mechanismus pomoci problémovým bankám

04.09.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Moskva 4. září (ČTK) - Ruská centrální banka spustila nový mechanismus poskytování likvidních prostředků problémovým bankám. Potřebnou částku dostanou v ruské měně na maximálně 90 dnů při zúročení základní sazbou navýšenou o 1,75 procentního bodu. Opatření vešlo v platnost 1. září, uvedla agentura Reuters.

Prvním příjemcem se stane banka Otkritie, nad níž centrální banka převzala kontrolu minulý týden. Banka bude zřejmě potřebovat dodatečný kapitál až 400 miliard rublů (152,7 miliardy Kč).

\"Banky, které se dostanou do dočasných problémů s likviditou, mohou do tohoto mechanismu vstoupit až poté, co vyčerpají všechny ostatní zdroje,\" uvádí se v prohlášení centrální banky.

Nové opatření je obdobou evropského programu nouzového financování ELA. Banky, které o podporu žádají, budou muset žádost podložit detailním vysvětlením, jak hodlají své problémy s likviditou řešit a jaké zástavy poskytují.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.