V pátek je svátek! Obchody zůstanou zavřené

24.09.2018 | , Finance.cz
Spotřebitel


Během pátečního svátku budou zavřené obchody a supermarkety. Tak říká pár let starý zákon. Obchody a provozovny s prostorem větším než 200 metrů čtverečních musí být během vybraných svátků zavřené. Někde ale přece jen otevřou. Kde všude můžete v pátek na státní svátek nakoupit?

V pátek slavíme 28. září, tedy svatého Václava a Den české státnosti. Díky tomu nás čeká zkrácený pracovní týden a užijeme si o den delší víkend. Kromě volna se ale připravte také na to, že v pátek budou mít zavřené všechny obchody s plochou větší než 200 metrů čtverečních. Dle platného zákona jsou tyto obchody povinně zavřené během 8 stanovených svátků a 28. září patří mezi dny, kdy budou obchody zavřené.

Nezapomeňte si proto nakoupit už během týdne. Případně můžete během svátku nakoupit:

  • v malých obchodech, v místních večerkách a kioscích, pokud budou otevřené,
  • na benzinových pumpách,
  • v lékárnách, které nezavřou,
  • v obchodech na letištích, vlakových a autobusových nádražích,
  • na internetu, provozovny a výdejny nejspíš ale budou zavřené.
 

Budou otevřená obchodní centra? Na to není úplně jednoznačná odpověď, protože obchodní centra jako taková povinnost zavřít nemají. Ale obchody nad stanovenou prodejní plochu, které se nacházejí v obchodních centrech, zavřít musí. Teoreticky tak tedy může být OC otevřené, ale bez otevřených obchodů. Většinou proto zavírají i obchodní centra, ale to víceméně závisí na rozhodnutí managementu obchodního centra.

Letos nás pak ještě čekají další dva svátky, oba ovšem připadají na víkend. Přitom 28. října v neděli musí obchody zavřít. 17. listopadu budou obchody otevřené. A zavřou až na vánoční svátky. 


 Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 7 krátPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.