Volkswagen zvažuje převzetí Navistaru, teď vlastní 17 procent

16.04.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Boston/Mnichov 16. dubna (ČTK) - Společnost Volkswagen Truck & Bus, která je součástí německého koncernu Volkswagen, zvažuje plné převzetí americké společnosti Navistar International. V současné době v ní má 16,9 procenta akcií. Uvedl to dnes zástupce Volkswagenu. Německý podnik minulý týden změnil své vedení i strukturu.

Tržní hodnota Navistaru, který má sídlo v americkém státě Illinois, se nyní pohybuje kolem 3,7 miliardy dolarů (přes 75 miliard Kč). Představitelé Volkswagenu podle listu The Wall Street Jounal uvedli, že mají zájem o zvýšení podílu v Navistaru, případně půjdou až k úplnému převzetí firmy.

Volkswagen minulý týden dosadil Herberta Diesse do křesla generálního ředitele a představil rozsáhlý plán restrukturalizace, včetně případného vstupu výrobce nákladních vozů, pod něhož patří značky MAN a Scania, na burzu. Jak uvedl finanční ředitel Matthias Gründler, k akvizici by byly použity prostředky získané z nabídky akcií na burze.

Podle amerického zákona o cenných papírech bude společnost VW Trucks povinna podat nabídku na zbytek akcií Navistaru, pokud na něm získá více než 17 procent, řekl Gründler. Nyní drží 16,9 procenta.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.