Koruna dnes končila k euru letos nejslabší na 25,87 Kč/EUR

11.02.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 11. února (ČTK) - Česká měna dnes dál oslabovala. Vůči euru ztratila šest haléřů na 25,87 Kč/EUR, což je její nejslabší závěr v letošním roce. K dolaru si pohoršila téměř o dvacetník na 22,95 Kč/USD, a je tak nejslabší od počátku prosince. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

Koruna se dostala do vleku maďarského forintu a polského zlotého, uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk. \"Její ztráty proti sílícímu dolaru jsou dnes citelné a kurz se už přiblížil na dosah metě 23,00 Kč/USD,\" doplnil.

Podle ekonomky Komerční banky Moniky Junicke se dnes u koruny i dalších středoevropských měn projevila absence makroekonomických dat v regionu. Českou měnu by mohla posílit středeční statistika domácí spotřebitelské inflace, dodala.

\"Trh evidentně ignoruje očekávání České národní banky, která v letošním roce počítá s výrazným posílením koruny. Jenže to počítala i vloni - a jaksi se nedostavilo,\" podotkl hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,81 25,87 Kč/USD 22,78 22,95

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.