ExxonMobil nicméně navzdory výrazně nižšímu zisku překonal odhady. Zisk na akcii činil 75 centů, zatímco analytici v anketě společnosti Refinitiv čekali 67 centů. Na hospodářském výsledku firmy se odrazil i pokles zisku ze zpracování ropy a ztráta chemické divize.
Zisk na akcii společnosti Chevron, tedy 1,36 dolaru, byl naopak nižší než odhad analytiků, kteří čekali 1,15 dolaru. Společnost ale zvýšila produkci ropného ekvivalentu o tři procenta na 3,03 milionu barelů denně.
Obdobně ve třetím čtvrtletí kvůli nízkým cenám ropy klesly také zisky britské ropné společnosti BP (o bezmála 40 procent) i britsko-nizozemské ropné a plynárenské společnosti Royal Dutch Shell (o 15 procent).
lsk ank



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
