Equa bank meziročně zvýšila čistý zisk o 36 pct. 355 mil. Kč

04.11.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 4. listopadu (ČTK) - Equa bank za tři čtvrtletí meziročně stoupl čistý zisk o 36 procent na 355 milionů korun. Počet klientů se meziročně zvýšil o 16 procent na 410.000. Banka to dnes uvedla v tiskové zprávě. Z ostatních bank zveřejnila výsledky Česká spořitelna, která letos zvedla čistý zisk meziročně o 9,5 procenta na 13 miliard korun.

Bilanční suma banky překročila 60 miliard korun. Objem vkladů vzrostl o 14 procent na téměř 53 miliard korun, objem úvěrů se meziročně zvýšil o 16 procent na 45 miliard korun. Největší zájem trvale zaznamenává mobilní bankovnictví. Meziročně vzrostl počet jeho uživatelů o polovinu. Tento digitální kanál tak využívá již každý druhý klient.

\"Equa bank roste již několik let po sobě dvouciferným tempem. Tak tomu bylo i ve třetím čtvrtletí letošního roku. Za tímto růstem ve všech klientských segmentech stojí především pokračující zájem o naše úvěrové produkty, a to jak pro retailové, tak firemní klienty. Významný dopad do našeho ziskového hospodaření má rovněž vysoký podíl on-line distribuce a rozvoj on-line produktů,\" komentoval výsledky generální ředitel Equa bank Petr Řehák.

Equa bank patří mezi menší banky. Na český trh vstoupila v roce 2011 poté, co společnost Equa Group Limited převzala Banco Popolare ČR. Equa Group je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.