Adidas uzavře dvě vysoce automatizované továrny v Německu a v USA

11.11.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Berlín 11. listopadu (ČTK) - Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas uzavře své dvě vysoce automatizované továrny v Německu a ve Spojených státech. Firma dnes také uvedla, že technologie z těchto továren využije k výrobě obuvi u asijských dodavatelů.

Adidas v posledních letech otevřel továrny v jihoněmeckém Ansbachu a v americké Atlantě ve snaze přiblížit výrobu zákazníkům. Továrny s označením \"Speedfactory\" byly součástí snahy podniku o rychlejší dodávky nového zboží na klíčové trhy, i reakcí na rostoucí mzdy v Asii a vyšší přepravní náklady.

Podrobnosti o důvodech uzavření továren firma v dnešní zprávě pneposkytla. Podle agentury Reuters se nicméně ukázalo, že tyto závody jsou nákladné a že používané technologie je obtížné rozšířit na různé produkty.

Firma původně plánovala globální síť podobných závodů. Továrnu v Ansbachu otevřela v roce 2016 a továrnu v Atlantě v roce 2017. Výroba v těchto závodech skončí podle dnešní zprávy nejpozději v dubnu příštího roku.

Adidas v minulosti přesunul většinu své produkce z Evropy do Asie. Firma se nyní spoléhá zejména na smluvní dodavatele z Číny a Vietnamu, uvedl Reuters.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.