ŘSD je podle Kremlíka na příchod zimy připraveno lépe než loni

12.11.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 12. listopadu (ČTK) - Silničáři jsou na příchod zimy a sníh připraveni lépe než loni, řekl dnes na dotaz novinářů před jednáním vlády ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Vozovky začali preventivně chemicky posypávat. Podle předpovědi počasí by první sníh i v nižších polohách mohl padat ode dneška. Sledovaná je kvůli opravám hlavně dálnice D1. Loni tam několikrát sníh auta zablokoval na dlouhé hodiny.

\"Ředitelství silnic a dálnic je připraveno na zimu. Dokonce už předsoluje, jsou připraveny posypové vozy a všichni pracovníci, je jich přibližně 700, je připraveno bojovat se zimou,\" uvedl.

Poznamenal, že nemůže ovlivnit počasí. \"Mohu jen konstatovat, sám jsem se přesvědčil, že přípravy jsou ve větší připravenosti, než tomu bylo minulou zimu. ŘSD je připraveno daleko více než loni,\" uvedl. Problémy s průjezdností opravované dálnice D1 vedly loni ke kritice tehdejšího ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO).

V Čechách by ode dneška mělo sněžit a nejen na horách. Sníh má být mokrý a těžký, což může kvůli polámaným větvím nebo stromům způsobit komplikace v dopravě nebo dodávkách elektřiny. V nižších polohách meteorologové očekávají déšť nebo déšť se sněhem a ojediněle se bude na silnicích a chodnících tvořit náledí a zmrazky. Toto počasí vydrží v západní polovině ČR zřejmě až do čtvrtečního rána.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK