Letos se bude konat česko-rakouský poradenský den k důchodům ve Znojmě

12. 4. 2024 09:39 | , Finance.cz
DŮCHODY A DÁVKY

Pracovali jste během života v Česku, ale i Rakousku a vůbec si nevíte rady, jak se taková práce v sousední zemi bude počítat do důchodu? Přijďte se zeptat na česko-rakouský poradenský den.

Česká správa sociálního zabezpečení letos pořádá česko-rakouský poradenský den k důchodům, na kterém se mohou o své situaci informovat všechny osoby, které během života pracovaly v obou zemích a zároveň se jim již blíží důchodový věk.

Dozvíte se:

Jak bude probíhat česko-rakouský poradenský den?

Česko-rakouský poradenský den pořádá Česká správa sociálního zabezpečení ve spolupráci Pensionsversicherungsanstalt, která je v podstatě rakouskou alternativou naší ČSSZ. Obě společnosti vám zodpoví dotazy klientů týkající se podmínek nároků na důchod, dob pojištění, důchodového věku, postupu při uplatňování žádostí o důchod, ale i informace o stavu probíhajícího důchodového řízení.

TIP: Kalkulačka důchodového věku

Česko-rakouský poradenský den k důchodům ve Znojmě 2024

Zdroj: Shutterstock

 

Kdy se bude konat česko-rakouský poradenský den a kde?

Poradenský den proběhne na Okresní správě sociálního zabezpečení Znojmo na adrese Vídeňská třída 701/31, Znojmo, 669 02. Akce se bude konat v úterý 21. 5. 2024 od 9:00 do 12:00 hodin a to od 13:00 do 16:00 hodin.

Na konzultaci je vhodné se objednat předem a to na telefonním čísle +420 515 205 211.

Zájemci budou ke konzultaci potřebovat občanský průkaz nebo cestovní pas. ČSSZ doporučuje si s sebou vzít také doklady o svém důchodovém pojištění, korespondenci s oběma institucemi, případně další související dokumenty. Poradenství je poskytováno bezplatně.

Čtěte také: Když chcete do penze dřív: porovnání využití předdůchodu a předčasného důchodu

Články ze sekce: DŮCHODY A DÁVKY