Dnes a zítra nás čekají volby do Evropského parlamentu

7. 6. 2024 00:26 | , Finance.cz
MAKRODATA A EU

Chystáte se dnes nebo zítra na volby? V tom případě si raději překontrolujte časy, ve kterých se budou odehrávat, ale i to, co je dobré si vzít s sebou, abyste vůbec mohli volit.

Dnes v pátek 7. června 2024 a zítra v sobotu 8. června 2024 nás čekají volby do Evropského parlamentu. Pojďme se proto společně podívat, kdy se otevřou volební místnosti a do kdy budete mít možnost vhodit hlas do urny svým favoritům.

Dozvíte se:

V kolik začínají volby do Evropského parlamentu

Zdroj: Depositphotos

 

Jak budou otevřeny volební místnosti?

Dnes začnou být volební místnosti přístupné všem voličům od 14 hodin. Možnost vhodit hlas svému favoritovi bude až do 22. hodiny.

V sobotu bude jako ostatně vždy platit jiná otevírací doba. Hlasovat půjde od ranních 8 hodin až do odpoledních 14 hodin.

V některých zemích Evropské unie jsou pak volby v plném proudu už od čtvrtka. Jinde pro změnu budou trvat až do neděle.

Čtěte také: Jakou odměnu získáte za účast ve volební komisi?

Co si s sebou vzít k volbám?

Abyste mohli využít právo hlasovat ve volbách, budete se muset u volební komise prokázat platným občanským průkazem anebo cestovním pasem. Osoby, které nevolí v místě svého trvalého bydliště, navíc budou muset ve volební místnosti ještě předložit voličský průkaz, pokud si ho stihly zařídit.

Co však s sebou nosit nemusíte, jsou hlasovací lístky. Ty si lze od volební komise vyžádat. Obdržíte je podobně jako obálku, do které následně vložíte hlasovací lístek. Nezapomeňte však, že na něm můžete udělit pouze 2 referenční hlasy.

Zjistěte více: Jak volit ve volbách do Evropského parlamentu?

Články ze sekce: MAKRODATA A EU