Vodafone bude nabízet ADSL od Radiokomunikací

06.06.2007 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 6. června (ČTK) - Nejmladší tuzemský mobilní operátor Vodafone bude nabízet pevné připojení k internetu prostřednictvím technologie ADSL společnosti Radiokomunikace. Firmy v květnu uzavřely rámcovou dohodu, na základě které bude Vodafone využívat velkoobchodní nabídku Radiokomunikací. Informaci ČTK potvrdili zástupci obou společností.

Mobilní volání a připojení k internetu ADSL v jednom tarifním balíčku již nabízí konkurenční Telefónica O2, která disponuje mobilní i pevnou sítí. Rychlý internet v pevné síti zřejmě nabídne jako doplňkovou službu i T-Mobile, který podle generálního ředitele Rolanda Mahlera jedná s několika poskytovateli.

"Smlouva s Vodafonem jako nejdynamičtějším českým mobilním operátorem je pro nás důležitá jak z hlediska prodejů, tak i jako uznání vyspělosti našich technologií a kvality vlastní sítě ČRa," řekla generální ředitelka Radiokomunikací Jane Hannah.

Vodafone chce rychlý internet přes ADSL nabízet především firemním zákazníkům. Již v lednu firma rozšířila předmět podnikání o provozování pevné veřejné komunikační sítě. "Vodafone tak pokračuje v naplňování jedné ze svých strategií, jejímž cílem je překročit hranice mobilního trhu a oslovit nové skupiny zákazníků s komplexní nabídkou telekomunikačních služeb," uvedl viceprezident pro firemní řešení Vodafonu Andreas Laukenmann.

Vodafone v současnosti nabízí mobilní připojení k internetu prostřednictvím technologie GPRS a její rychlejší varianty EDGE. Ta umožňuje rychlost kolem 200 kbit/s. U ADSL v současnosti rychlost začíná na desetkrát vyšší hodnotě dva Mbit/s. Konkurenční operátoři vsadili na rychlejší, ale investičně náročnější mobilní připojení přes CDMA a UMTS, ale ani tyto technologie nedosahují rychlosti ADSL či kabelového internetu nabízených v pevných sítích.

Vodafone od ledna do března zvýšil počet zákazníků o 62.000 na 2,475 milionu. Znamená to meziroční zvýšení o 12 procent.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK