Ještě letos má začít v Česku působit polská mBank, ovládaná německou Commerzbank. Podle projektového manažera banky Sergiusze Najara začne banka s úvěrovými a vkladovými produkty pro individuální klientelu.
Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien již získala na tři tisíce českých klientů do svých poboček za hranicemi. V příštím roce chce otevřít pobočky v Liberci, České Lípě, Rumburku nebo Varnsdorfu, kde má nejvíce klientů. Vzhledem k volnému trhu stačí získat souhlas od německého regulátora trhu, který pak ohlásí vstup banky ČNB. Banka slibuje hlavně nižší poplatky a jiný přístup k zákazníkům.
Rakouská Oberbank s 8000 klienty má nyní v Česku 14 poboček, do konce příštího roku by měl jejich počet vzrůst na 20.
V tuzemsku působí řada dalších regionálních spořitelen, největší z nich je rakouská Waldviertel Sparkasse. Na západě Čech má pobočku Raiffeisenbank im Stiftland, připomněla MfD.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
