Valné hromady se mohou podle pozvánky zúčastnit všichni akcionáři, kteří budou držet její akcie ve čtvrtek 15. května. Od pátku až do 21. května 2008, kdy proběhne valná hromada, nebude možné s akciemi ČEZ nakládat.
Jedna akcie ČEZ stojí nyní na pražské burze 1243 korun. To představuje dividendový výnos 3,2 procenta, pokud bude návrh managementu schválen.
Návrh letošní dividendy je ve srovnání s loňským rokem dvojnásobný. ČEZ mezi akcionáře chce rozdělit více než 21 miliard korun, tedy zhruba polovinu loňského zisku. Stát připadne zhruba 15 miliard korun.
Polostátní ČEZ je nejziskovější tuzemskou firmou. Čistý zisk firmy se loni zvýšil včetně jednorázových položek o 49 procent na 42,8 miliardy korun. Na letošek vedení firmy odhaduje další zvýšení na 46,6 miliardy.



Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
