Nejvíc odhalených podvodů, za 57 milionů korun, bylo ve středních Čechách. Následují východní Čechy (14 milionů) a severní Čechy (pět milionů). Nejčastější podvody se točily kolem automobilů, dodala Nova.
Podle odhadu asociace pojišťoven je každá pátá ohlášená událost podvod. Prokázat se podaří zhruba polovina z nich, uvedla televize s tím, že za tento druh podvodu hrozí až dvanáctileté vězení.
Česká pojišťovna je největší pojišťovnou na tuzemském trhu. Všechny pojišťovny v Česku vybraly v prvním čtvrtletí na pojistném 33,4 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o 5,9 procenta. Zatímco životní pojištění snížilo růst na 6,7 procenta, neživotní pojištění po předchozích stagnacích stouplo o 5,4 procenta.



Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
