Podle analytika Next Finance Vladimíra Pikory může kurz ještě posílit až na 24,30 Kč/EUR. Racionální pohyb to ovšem podle něho není. "Koruna je nejpřekoupenější od listopadu 2007 a je každou minutou zralejší na korekci," dodal.
Kurz k euru je o více než 14 procent silnější než před rokem. "Investoři nyní však nehledí na fundamenty ani na racionální argumenty. O tom svědčí to, že se kurz 'utrhl' ve dnech bez nových zpráv a nyní jen pokračuje v tomto trendu," uvedl Pikora.
Na dnešní statistiku o dubnové průmyslové výrobě koruna nemusela reagovat. Data jsou sice podle Pikory lepší, než se čekalo, ale vlastně jen kompenzují slabý březen. Průmyslová výroba v dubnu meziročně vzrostla o 12,2 procenta po březnovém poklesu o 1,9 procenta.
Dolar posílil k euru na aktuálních 1,5479 USD/EUR.



Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
