WPB Capital od července nabízí Spoření n@ dálku

08.07.2008 | , WPB Capital
Tiskové zprávy


WPB Capital, spořitelní družstvo na začátku léta přišlo s novým produktem, tzv. Spoření n@ dálku.

Spoření na dálku je nový způsob jak z pohodlí domova výhodně a hlavně bezpečně zhodnotit své úspory. Tato forma spoření je již několik let velmi populární a rozšířená nejen v Evropě, ale po celém světě.  Miliony klientů využívají tuto spolehlivou cestu, jak bez rizika výhodně uložit své peníze a to bez nutnosti navštívit pobočku banky.

Prostřednictvím Spoření na dálku, na zabezpečených webových stránkách WPB Capital, si může každý během deseti minut založit WPB Termínovaný vklad nebo WPB Spořicí účet, na kterých získá v současnosti nejvyšší zhodnocení na trhu a to 4 % až 5,65 % ročně podle výše a trvání vkladu. Po celou dobu vkladu klient neplatí žádné poplatky za založení, vedení, vklady nebo výběry z účtu, bez ohledu na to, kolik účtů si u WPB Capital v budoucnu založí.

Spoření na dálku je velmi bezpečné, protože vklady jsou ze zákona pojištěny stejně jako v bance u Fondu pojištění vkladů. Navíc i odborníci se z důvodu bezpečnosti čím dál více přiklánějí k této formě investování, jak dokládá i americký zpravodajský kanál Fox Business na svých stránkách: V době, kdy akciové trhy padají, Dow Jones index výrazně klesá a na mysli každého je slovo recese, řada pozorovatelů doporučuje drobným investorům uložit své peníze na online spořicí účty. I přes nedávné snižování diskontní sazby některé společnosti jako E*Trade a Countrywide stále nabízí kolem 5 % výnosu na spořicích účtech.

Podle zákona č. 61/1996 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti musí být při uzavírání smlouvy o účtu nebo vkladu provedena identifikace účastníků obchodu. Zákon však povoluje uzavřít tuto smlouvu na dálku bez fyzické přítomnosti klienta. Identifikace je v takovém případě zajištěna tím, že první platba z této smlouvy bude provedena prostřednictvím účtu vedeného na jméno účastníka obchodu u banky nebo pobočky banky na území členského státu Evropské unie a účastník obchodu zašle povinné osobě kopie příslušných částí průkazu totožnosti a nejméně jednoho dalšího podpůrného dokladu.

„Literu zákona naplňujeme pomocí tzv. registrovaného účtu. V žádosti každý klient uvede registrovaný účet, což je již existující účet vedený na jeho jméno, ze kterého posílá peníze na svůj termínovaný vklad nebo spořicí účet,“ upřesňuje Vendula Klementová, PR manažerka WPB Capital, spořitelní družstvo a dodává: „každý klient při založení Spoření na dálku zašle kopii dvou dokladů a také výpis z účtu, který uvedl jako registrovaný. Tím je ověřena skutečnost, že první platba je provedena prostřednictvím klientova účtu, a zákonem stanovená identifikace je dokončena.“ Zpět z termínovaného vkladu nebo spořicího účtu mohou být peníze převedeny pouze na tento registrovaný účet, čímž je znemožněno zneužití. I kdyby se kdokoliv dostal k identifikačním údajům klienta a účet vypověděl, úspory budou zaslány zpět na registrovaný účet, tedy na účet klienta.
 
Bezpečnost online bankovnictví potvrzuje i server Bankrate.com ve své zprávě: K více než 68 % krádeží identifikačních dokladů a podvodů dochází „offline“, oproti tomu je jenom 11,6 % přes internet. Důvodem je fakt, že papírové příkazy zanechávají stopu, kterou zloději dokážou zachytit a zneužít. Proto čím dál více odborníků pobízí zákazníky, aby začali s online bankovnictvím a přihlédli i k tomu, že vše probíhá bez zbytečného papírování.

O čím dál větší atraktivnosti online bankovnictví ve světě svědčí i čísla zveřejněná společností Forrester Research: Nyní využívá internetové bankovnictví kolem 41 milionu domácností a předpokládá se, že toto číslo se téměř zdvojnásobí v roce 2011. Dalším zajímavým údajem jsou poplatky bank. Banky, které své služby nabízí online, mají více než dvojnásobně nižší poplatky, než jaké jsou v kamenných pobočkách bank, průměrně 2,91 USD přes internet a 11,72 USD v tradiční bance. Podle zahraničních výzkumů jsou náklady na udržování pobočkové sítě banky dvě až tři procenta ze spořicího účtu, které v podstatě nepřímo zaplatí zákazník. Online banky tak mohou nabídnout vyšší úročení vkladů než banky s rozsáhlou infrastrukturou.

Fox Business dále uvádí na svých stránkách zajímavé informace týkající se on-line spoření ve Spojených státech: Během posledních několika let se online spořicí účty vynořovaly na internetu jako houby po dešti. Zatímco klienti bank význačných jmen jako ING Direct, HSBC a Charles Schwab byli smíření se současnou úrokovou sazbou, spousta menších, neznámých bank začala nabízet atraktivní výnosy na spořicích účtech zřízených přes internet. Tyto účty tradičně nabízí lepší výnos, protože banky nemají množství poboček vytvářejících dodatečné náklady. Mnoho z nich je pojištěno, což zaručuje vysoký stupeň bezpečnosti střadatelům.
 

Autor článku

Tisková zpráva  

Články ze sekce: Tiskové zprávy