Další osud skláren v Poděbradech a Světlé nad Sázavou bude podle Bažanta záviset na jednání insolvenčního správce. Výpovědi však prý zatím žádný ze zaměstnanců nedostane. Zároveň však nedokázal odpovědět na to, jestli zaměstnanci z těchto dvou skláren dostanou výplaty za září.
Na sklárny v Sázavě a Novém Boru bude podle Bažanta uvaleno takzvané moratorium. To podle Petra Smutného ze společnosti PricewatershouseCoopers znamená zmrazení současné situace, firmy však budou pokračovat ve výrobě a platit své závazky. Moratorium může trvat až 90 dnů, pak můžer být ještě jednou o 30 dnů prodlouženo.
BCT patří k desítce největších sklářských firem na světě a majetkově je spřízněná se společností Porcela Plus. Koncern, který zaměstnává 7000 lidí, se potýká s nedostatkem provozního kapitálu.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
