Dow Jonesův index byl v poledne newyorského času (18:00 SEČ) nižší o 0,8 procenta a pohyboval se kolem 8560 bodů. Širší index Standard & Poor's 500 klesal o 1,3 procenta a byl na 868 bodech; index technologického trhu Nasdaq byl na 1508 bodech a oslaboval o dvě procenta.
Technologický sektor oslabovaly obavy z propadu spotřebních výdajů v klíčovém předvánočním období. O zhruba čtyři procenta klesly akcie firmy Apple, jejichž investiční hodnocení dnes snížila banka Goldman Sachs.
Bankovní akcie oslabovaly ve strachu z nadcházejících výsledků Goldman Sachs a Morgan Stanley, u nichž se čekají těžké ztráty. Rostly naopak akcie General Motors a Fordu, kde trh sází na to, že i přes zamítnutí Senátem se finanční pomoc od státu stále ještě podaří získat.
Investoři se také připravují na úterní zasedání americké centrální banky (Fed). Čeká se, že Fed v zájmu podpory klesající ekonomiky dále sníží svou základní sazbu, nejspíše na 0,5 procenta z nynějšího jednoho procenta.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
