A jak je to se splácením úvěru z kreditní karty?

22.05.2002 | ,
Domovská stránka


Kreditní karty aneb co o nich nevíte? Splácení úvěru je v podstatě u všech kreditních karet obdobné. Klient čerpá úvěr a na základě měsíčního vyúčtování je povinen uhradit minimální částku.

Téma: Kreditní karty aneb co o nich nevíte?

Minimální částka je uvedena ve smlouvě. (pohybuje se od 4 do 10% z dlužné částky včetně úroků, nebo z výše úvěrového limitu). Většina úvěrových karet umožňuje i vyšší splátku než je stanovené minimum či dokonce jednorázové splacení. Po splacení úvěru je Váš úvěrový limit opět obnoven. Splatit úvěr můžete těmito způsoby: příkazem k úhradě - a to z  jakéhokoli účtu klienta, inkasem - to znamená, že z vašeho účtu je automaticky strhávána minimální platba a třetí způsob je složenkou.
Protože se jedná o úvěr, tak samozřejmě platíte bance či jiné společnosti také úroky. Úroky z těchto úvěrů jsou však dost vysoké můžou se pohybovat i kolem 24 % ročně. Zjistěte si tedy, zda úrok uváděný společností není pouze měsíční.  Jinak by Vás mohlo potkat nemilé překvapení, když byste se dozvěděli jaký úrok vám společnost účtuje.

Články ze sekce: Domovská stránka