Akcie japonských společností, které poskytují půjčky spotřebitelům, klesaly kvůli zprávám z médií o chystaném bankrotu skupiny Takefuji Corp. Podle tisku je příprava žádosti o bankrotovou ochranu před věřiteli v konečném stadiu, i když podnik uvedl, že o ničem takovém nerozhodl.
Podle obchodníků to ale nemá na širší akciový trh trh příliš velký vliv, protože se investoři soustředí spíše na pohyb devizových kurzů. Dolar vůči jenu nemá pevnou půdu pod nohama, přestože se mluví o tom, že se japonská centrální banka v pátek opět pokusila intervenovat, aby svou měnu oslabila.
Dnes se kurz dolaru v Tokiu držel stabilně kolem 84,30 JPY, a to nad nejnižší páteční úrovní 84,12 JPY a 15letým minimem 82,87 JPY těsně před nedávnou intervencí. Kurz eura se dnes také téměř nepohnul, v Tokiu se držel kolem 113,50 JPY, napsala agentura Reuters.



Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
