Američtí zaměstnavatelé začali nabírat lidi

08.11.2010 | , Limerik
MAKRODATA A EU


Minulý týden zakončil na nákupní vlně v souladu s vývojem uplynulých sedmi dní.

Důvodem byl překvapivě vysoký počet nových pracovních míst v americkém nezemědělském sektoru - přibylo 151 tisíc míst oproti očekávaným 60 tisícům a navíc nárůst ležel plně na bedrech soukromého sektoru. Spolu se solidními čtvrtletními korporátními výsledky tvoří tato data o zaměstnanosti relativně pozitivní obraz a vyvstává tak otázka, k čemu slouží další tisk amerických dolarů.

Na makrodata zareagoval růstem dolar, který se vrátil pod 1,40 dolaru za euro. Komodity včetně zlata si také připsaly výrazné růsty - barel ropy se dostal nad 87 dolarů, což je dvouleté maximum, a zlato se téměř dotklo hodnoty 1400 dolarů za trojskou unci. Právě silný dolar ubral trhům na potenciálních ziscích a jak evropské, tak americké indexy nakonec skončily blíže nule, konkrétně německý DAX si připsal 0,3% a S&P500 vzrostl o 0,4%. Z dnešních dat nás může zajímat asi německá průmyslová produkce za září, komentuje situaci na kapitálových trzích Marie Kolovratová, analytik Commerzbank.

Články ze sekce: MAKRODATA A EUPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.