Ekonomové podle agentury Reuters čekali zvýšení jen o 1,1 procenta. Ve druhém čtvrtletí maďarský HDP v meziročním srovnání vzrostl o jedno procento.
Úřad v dnešním předběžném odhadu uvedl, že domácí spotřeba v létě rostla poprvé od počátku roku 2007. K růstu vedle nich přispíval i vývoz a průmyslová výroba. Úřad však také upozornil, že zrychlení zčásti odráželo i změnu metodologie, která snížila základ roku 2009, což letos HDP opticky zvyšuje.
Maďarská vládá čeká v letošním roce ekonomický růst 0,8 procenta. Její ekonomický plán však očekává do roku 2013 zrychlení expanze na pět procent.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
