Soud "realitce" Prolux Consulting omezil právo uzavírat smlouvy

31.07.2012 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 31. července (ČTK) - Obvodní soud pro Prahu 1 předběžným opatřením zakázal realitní kanceláři PROLUX Consulting Int. s.r.o. uzavírat smlouvy, které porušují práva spotřebitelů. Soud už ale nevyhověl návrhu, který chtěl toto opatření vztáhnout na všechny firemní smlouvy a také na smlouvy společnosti PROLUX - Consulting spol. s r.o. ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Michaela Wenzlová. Klienti žalující Prolux tvrdí, že od nich firma neoprávněně vymáhá vysoké smluvní pokuty. Vyjádření realitní kanceláře ČTK shání.

Klienti Proluxu a jeho právní zástupci se před soudem poprvé setkali minulý týden. Soudkyně Alena Novotná ale kvůli rozšíření žaloby PROLUX - Consulting spol. s r.o. odročila jednání na 9. srpna.

Klienti Proluxu ze sdružení Stop zatím po firmě odškodnění nežádají. Chtějí, aby firma přestala uzavírat údajně klamavé smlouvy. Advokát klientů Marek Ječmen ale nevyloučil, že odškodnění můžou klienti požadovat v budoucnu.

Česká obchodní inspekce už v červnu uložila Proluxu nejvyšší možnou pokutu pět milionů korun za porušování práv spotřebitelů. Firma se proti rozhodnutí odvolala.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK