Dolar se propadl na nové 14měsíční minimum vůči euru

01.02.2013 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn 1. února (ČTK) - Americký dolar se dnes propadl na nové 14měsíční minimum vůči euru poté, co údaje o trhu práce ve Spojených státech podpořily očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude pokračovat v mimořádně uvolněné měnové politice.

Jednotná evropská měna vystoupila až na 1,3674 USD, tedy na nejvyšší úroveň od listopadu 2011. Později o část zisků přišla a prodávala se za 1,3654 USD. Proti čtvrtečnímu závěru tak vykazovala nárůst o 0,6 procenta, napsala agentura Reuters.

Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v lednu stoupla na 7,9 procenta z prosincových 7,8 procenta. Analytici předpokládali, že míra nezaměstnanosti zůstane beze změny.

Fed tento týden podle očekávání ponechal v platnosti dosavadní program nákupu dluhopisů, jehož prostřednictvím podporuje ekonomický růst a zaměstnanost.

"Podle mého názoru se nyní musíme zaměřit na úroveň nezaměstnanosti. Dokud se nezlepší, neočekávám žádnou změnu politiky Fedu," uvedl analytik Matthew Lifson ze společnosti Cambridge Mercantile Group.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.