U meziměsíčního růstu cen se projevilo zejména výrazné zdražení brambor kvůli příchodu raných brambor na trh. Ceny brambor byly o 85,8 procenta vyšší než v květnu. Zdražily i drůbež, mléčné výrobky, ovoce a čokoláda. Meziměsíčně stouply i sezonní ceny dovolených s komplexními službami o 4,6 procenta a pohonné hmoty o 1,4 procenta.
Ceny potravin se podílely i na zrychlení meziroční inflace. Brambory byly proti loňskému červnu dražší o 91,8 procenta. Naopak pohonné hmoty byly meziročně levnější o 0,8 procenta.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
