"Hlavní nárůst zisku byl způsoben zejména zvýšením objemu výroby a prodeje. V roce 2013 společnost očekává kladné hospodářské výsledky," uvedl ve výroční zprávě prezident kladenského Lega Carsten Rasmussen.
Lego v Kladně v červnu oznámilo, že chystá rozšíření továrny o dalších 48.000 metrů čtverečních a zvýšení výrobní kapacity o 30 procent. Investice by mohla dosáhnout až 1,4 miliardy korun. V nových provozech by postupně mělo najít práci kolem 800 lidí. Výstavba by měla začít letos na podzim. První nové provozy budou otevřeny příští rok a další v roce 2015. Nová výstavba naváže na loňské rozšíření továrny o čtyři výrobní haly za více než 1,2 miliardy korun.
Zisk Lega podle dřívějších informací společnosti vzrostl i celosvětově o více než třetinu na 5,6 miliardy dánských korun (přes 19 miliard Kč) a tržby o čtvrtinu.
Lego patří mezi největší zaměstnavatele v regionu. V Kladně funguje od roku 2000 a v současnosti zaměstnává kolem 1700 lidí. Společnost Lego vznikla v roce 1932 jako výrobce dřevěných hraček. Na světě ji proslavily stavebnice z umělohmotných kostiček. Kromě továren v ČR a Dánsku společnost hračky pro evropský trh vyrábí také v Maďarsku.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
