Měnová rada na začátku měsíce ponechala základní úrokovou sazbu na rekordním minimu 0,5 procenta. Bank of England ale tehdy nesdělila, jak dlouho má v úmyslu držet sazby takto nízko.
Carney na své první tiskové konferenci v roli guvernéra britské centrální banky dnes novinářům řekl, že pokles míry nezaměstnanosti na sedm procent ale nebude automaticky znamenat, že BoE úrokové sazby zvýší. Má jít podle něj o jakousi "zastávku" k tomu, aby banka svou politiku opět přehodnotila.
"Naší hlavní zodpovědností je dostat inflaci zpět na dvouprocentní cíl, s ohledem na produkci a zaměstnanost," prohlásil. V Británii se teď podle něj odehrává "obnovené oživování" a existují náznaky, že se toto oživování rozšiřuje. "Odkaz finanční krize (ale) znamená, že toto oživování zůstává podle historických standardů slabé," uvedl.
Britská libra bezprostředně po dnešním sdělení centrální banky klesla, pak ale ztráty smazala. Podle expertů nebyla inflační zpráva banky a Carneyho vyjádření z hlediska měnové politiky tak umírněné, jak se někteří investoři na trhu domnívali. Krátce po poledni se libra k dolaru prodávala za zhruba 1,5422 USD.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
