IBM je největším poskytovatelem technologických služeb na světě. Očištěný zisk bez mimořádných položek činil 6,13 dolaru na akcii a překonal očekávání analytiků, kteří v průměru čekali zisk 5,99 dolaru na akcii.
Příjmy v období říjen až prosinec klesly o 5,5 procenta na 27,7 miliardy USD, zaostaly však za očekáváním. Příjmy IBM byly horší než odhady analytiků již čtvrté čtvrtletí za sebou, upozornila agentura Reuters.
Příjmy systémové a technologické divize, která zahrnuje servery a úložiště, klesly o 26,1 procenta na 4,26 miliardy USD. Příjmy globální divize technologických služeb, která je největší divizí firmy, se snížily o 3,6 procenta na 9,92 miliardy. Jediným světlým bodem byla softwarová divize, jejíž příjmy se zvýšily o 2,8 procenta na 8,14 miliardy USD.
V letošním roce firma očekává očištěný zisk 18 dolarů na akcii. Analytici počítají se ziskem 17,97 dolaru na akcii.



Brzdná dráha se v mrazu dramaticky prodlužuje, ukazují testy. Řidiči to podceňují
Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
