Tomáš Sýkora z Patria Direct zprávu o výplatě dividend považuje pro krátkodobé obchodování s akciemi ČEZ za pozitivní. ČEZ k 31. prosinci 2013 držel zhruba 25 miliard korun v hotovosti, zadržené zisky z minulých let dosahují 209 miliard koruna a čistý dluh 157 miliard korun, dodal. S přihlédnutím k nedávno sníženému plánu budoucích investic se Sýkora domnívá, že si ČEZ může výplatu až 100 procent loňských zisků dovolit.
Pokud Babiš pro svůj záměr získá v koalici podporu, vláda následně nebude mít problém si toto odhlasovat na valné hromadě, doplnil Sýkora. "Návrh na výši dividendy přišel v loňském roce 22. dubna a valná hromada se konala 19. června. Obdobné termíny tak očekáváme i v letošním roce," dodal.
Také podle analytika Fio banky Jana Rašky by stát na valné hromadě měl teoreticky mít sílu vyšší dividendu prosadit. Takto vysokou dividendu Raška vnímá pozitivně pro akcionáře společnosti.



Brzdná dráha se v mrazu dramaticky prodlužuje, ukazují testy. Řidiči to podceňují
Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
