Ruská měna klesá už od loňského léta. Hlavním důvodem je očekávání, že americká centrální banka (Fed) omezí podporu americké ekonomiky, a v poslední době také obavy, že ruská anexe ukrajinského Krymu by mohla Západ přimět k uvalení obchodních sankcí. To by mělo na ruskou ekonomiku další negativní dopady.
Agentura Reuters podotýká, že ruské banky pozastavily poskytování půjček v cizích měnách i během finanční krize v letech 2008 a 2009.
Sberbank uvedla, že v úterý přestala přijímat žádosti o poskytnutí půjček v cizích měnách drobné klientele, aby prý optimalizovala strukturu svého úvěrového portfolia a zajistila si stabilitu v případě změn směnných kurzů zahraničních měn v budoucnosti.
Poskytování půjček v cizích měnách podnikům ale bude pokračovat, sdělil mluvčí Sberbank.
Bance loni vzrostl čistý zisk o 4,1 procenta na zhruba 362 miliard rublů (asi 204 miliard Kč), zejména díky růstu objemu poskytnutých úvěrů. Kvůli růstu rezerv na ztrátové úvěry však výsledky zaostaly za očekáváním banky. Sberbank působí mimo jiné i na českém trhu.



Brzdná dráha se v mrazu dramaticky prodlužuje, ukazují testy. Řidiči to podceňují
Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
