Brent krátce po 16:00 SELČ posílil o zhruba deset centů na 107,75 USD za barel a předtím jeho cena vystoupila až na 108,21 dolaru. Americká lehká ropa WTI zpevnila o čtvrt dolaru na 99,73 dolaru za barel.
Ukrajinská armáda stupňuje na východě země boje proti proruským povstalcům, kteří sestřelili další vojenský vrtulník. Kyjev rovněž vyslal speciální síly do Oděsy, aby zastavil šíření separatistických nálad na jihu.
V Libyi sice povstalci v uplynulých dnech ukončili blokádu velkého ropného pole Al Šarara, to ale zůstává nadále uzavřené. Nové protesty také zastavily provoz na dalších dvou ropných polích na východě země. V současnosti činí celková produkce ropy v Libyi 250.000 barelů denně ve srovnání s úrovní asi 1,4 milionu barelů před loňským vypuknutím nepokojů a povstaleckých aktivit.
Trh se dnes večer a ve středu zaměří na údaje o vývoji zásob na americkém trhu. Analytici podle agentury Reuters odhadují, že minulý týden se zásoby ropy dál zvýšily o 1,5 milionu barelů.
Aktuální ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů): BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR Londýn - ICE Brent červen 107,75 107,67 New York - Nymex WTI červen 99,73 99,49



Brzdná dráha se v mrazu dramaticky prodlužuje, ukazují testy. Řidiči to podceňují
Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
