Francie a Itálie chtějí větší podporu zaměstnanosti mládeže v EU

08.10.2014 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Milán 8. října (ČTK) - Francie a Itálie hodlají vyzvat Evropskou unii k vyčlenění dalších 14 miliard eur (385 miliard Kč) na tvorbu pracovních míst pro mládež. Proti tomuto záměru se však na dnešní konferenci EU o zaměstnanosti v Miláně postavilo Německo, uvedla agentura AP.

Francouzský prezident François Hollande uvedl, že společně s italským premiérem Matteem Renzim usiluje o zvýšení objemu fondu EU na podporu zaměstnanosti mládeže na 20 miliard eur (550 miliard Kč) ze současných šesti miliard eur.

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz nicméně upozornil, že problémem je nyní nedostatek programů členských zemí EU na pomoc mladým nezaměstnaným. Země podle něj zatím požádaly o pouhé jedno procento z vyčleněných šesti miliard eur.

Vysoká nezaměstnanost přitom patří k nejpalčivějším hospodářským problémům Evropy. V srpnu bylo podle statistického úřadu Eurostat v Evropské unii bez práce 24,6 milionu lidí. Míra nezaměstnanosti činila 10,1 procenta a ve věkové kategorii do 25 let dosahovala dokonce 21,6 procenta.

Konferenci o zaměstnanosti dnes v Miláně předcházela demonstrace stovek lidí proti změnám, které se chystá italská vláda provést v pracovním právu. Renziho kabinet chce mimo jiné prosadit, aby podniky mohly snáze propouštět zaměstnance.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK