Dow Jonesův index kolem poledne místního času (18:00 SEČ) přidával 0,4 procenta na 17.839 bodů. Širší index S&P 500 vykazoval nárůst o 0,5 procenta na 2062 bodů, index technologického trhu Nasdaq Composite byl na 4751 bodech s přírůstkem také 0,5 procenta.
Obecně se dopoledne dařilo akciím firem z mnoha odvětví. V rámci indexu S&P 500 mířilo vzhůru devět z deseti hlavních oborů. Klesaly pouze akcie z oblasti telekomunikací.
Trh podpořily i zprávy o velkých akvizicích. Výrobce čipů Cypress Semiconductor se dohodl na koupi firmy Spansion, která vyrábí produkty v oblasti takzvaných flash pamětí. Firmy odhadly hodnotu transakce na zhruba čtyři miliardy dolarů. Japonské laboratoře Otsuka Pharmaceutical oznámily, že koupí za zhruba 3,5 miliardy dolarů amerického výrobce léčiv Avanir Pharmaceuticals.
Akcie Cypressu, Spansionu i společnosti Avanir přidávaly více než deset procent.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
