Průmyslová výroba, která táhne českou ekonomiku, v říjnu zpomalila růst na 3,2 procenta, přičemž v září si meziročně polepšila o 8,5 procenta. Podle analytika Raiffeisenbank Michala Brožka slabší výsledek zřejmě ovlivnily kalendářní efekty jako výběr dovolené před svátkem 28. října.
\"Nižší hodnotu růstu průmyslové produkce jsme očekávali a v následujících dvou měsících nepředpokládáme její pokles,\" komentoval tehdejší výsledky analytik Svazu průmyslu a dopravy ČR Bohuslav Čížek a doplnil, že zakázky naznačují pokračování růstu, i když mírnějším tempem než na začátku roku.
Stavební produkce se v říjnu meziročně zvedla o 2,4 procenta po zářijovém růstu o 8,8 procenta. I přes zpomalení růstu označil prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Václav Matyáš údaje za dobrý signál pro stavební společnosti a další firmy v navazujících oborech, které několik let s nadějí čekají trvalejší zlepšení.
O pozitivním vývoji stavebnictví mluví i ekonom ČSOB Petr Dufek. \"Stavebnictví se konečně začíná dařit, avšak vymanit se z dramatického propadu po roce 2009 bude trvat ještě mnoho let. Výhled stavebnictví i tak zůstává lehce optimistický díky novým zakázkám,\" uvedl před časem Dufek.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
