Nejnovější data, která se opírají o sezonně očištěná čísla, ukazují, že výdaje spotřebitelů zůstaly v posledních třech měsících loňského roku beze změn. Investice mezičtvrtletně stouply o 18,3 procenta. Vývoz služeb, včetně cestovního ruchu, se ale snížil o více než tři procenta.
Meziročně hrubý domácí produkt Řecka ve čtvrtém čtvrtletí podle sezonně neočištěných dat stoupl o 1,2 procenta po růstu o dvě procenta ve třetím čtvrtletí.
Řecký hospodářský boom z počátku minulého desetiletí skončil po globální finanční krizi, když se země propadla do hospodářské recese. Následná dluhová krize v Řecku a úsporná opatření, která po Řecku požadují jeho mezinárodní věřitelé výměnou za peníze ze záchranných programů, těžce dolehly na domácí ekonomiku, která se kvůli tomu v posledních šesti letech klesla o čtvrtinu, napsala agentura Reuters.
Vláda v Aténách a její mezinárodní věřitelé odhadují, že za celý loňský rok stoupla řecká ekonomika jako celek o 0,6 procenta. Dosud poslední oficiální odhad dřívějšího řeckého ministra financí hovořil o růstu o 0,7 procenta.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
