Krátce před polednem newyorského času (18:00 SEČ) vykazoval Dow Jonesův index pokles o 1,3 procenta na 17.347 bodů. Širší index S&P 500 ztrácel 1,4 procenta na 2024 bodů a index technologického trhu Nasdaq Composite se pohyboval kolem 4968 bodů se ztrátou 1,5 procenta.
Světové ceny ropy dnes klesly na nová sedmiletá minima poté, co Mezinárodní agentura pro energii (IEA) uvedla, že převis nabídky nad poptávkou očekává nejméně do konce příštího roku.
Pokles cen ropy zvýšil nejistotu před blížícím se zasedáním americké centrální banky, která by příští týden mohla poprvé za skoro deset let zvýšit úrokové sazby. Dolů dopoledne mířily akcie velkých ropných a plynárenských podniků. Například akcie těžařského koncernu Chevron ztrácely tři procenta. Náladě na trhu nepřidal ani propad čínské měny, která kvůli obavám ze zpomalující čínské ekonomiky a předpokládaného zvýšení amerických sazeb klesla na minimum za čtyři a půl roku.
Akcie největších a nejstarších chemických výrobců v USA Dow Chemical a DuPont vykazovaly pokles o tři, respektive o pět procent poté, co firmy ohlásily dohodu o spojení.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
