Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, klesl o 1,6 procenta na 15.659,5 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 1,24 procenta na 1828,95 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite odepsal 0,39 procenta na 4266,84 bodu.
Index S&P 500 se během dne dotkl až dvouletého minima. Od něj se odrazil po zprávách listu The Wall Street Journal, podle kterých je OPEC připraven ke spolupráci ohledně snižování produkce ropy, což pomohlo akciím energetických podniků.
Akcie bank padaly kvůli obavám, že záporné úrokové sazby, které ve snaze podpořit hospodářský růst zavedly centrální banky v eurozóně a v Japonsku, jsou spíše součástí problému než jeho řešením. Akcie Bank of America dnes například ztratily téměř sedm procent.
Narůstající nejistota ohledně dalšího vývoje globální ekonomiky podpořila zejména kurz jenu, který vůči dolaru vystoupil na nejvyšší hodnotu za téměř rok a půl. Za celý týden by přitom dolar vůči japonské měně mohl zaznamenat nejhorší výsledek od roku 2008.
Dolar k jenu dnes před koncem newyorského obchodování odepisoval zhruba procento na 112,28 JPY. Euro k dolaru přidávalo 0,4 procenta na 1,1323 USD.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
