NWR loni prohloubila ztrátu na 223 mil.eur, tržby jí klesly

24.02.2016 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Praha 24. února (ČTK) - Těžební společnost New World Resources (NWR), majitel černouhelné firmy OKD, loni meziročně prohloubila ztrátu na 223 milionů eur (zhruba šest miliard korun). V roce 2014 vykázala ztrátu 21 milionů eur (kolem 567 milionů korun). Tržby firmě klesly o sedm procent na 630 milionů eur (zhruba 17 miliard Kč). Vyplývá to z auditovaných výsledků společnosti NWR, která je dnes poskytla ČTK.

Na provozní úrovni EBITDA se firma dostala do ztráty čtyř milionů eur (přibližně 108 milionů korun), o rok dříve vykázala zisk 11 milionů eur (297 milionů korun).

NWR loni také klesla produkce i prodej uhlí. Loni firma vytěžila osm milionů tun uhlí, zatímco v roce 2014 to bylo 8,6 milionu tun. Prodej uhlí klesl meziročně o čtyři procenta na 7,9 milionu tun.

NWR se v posledních letech kvůli klesajícím cenám uhlí na světových trzích potýká s velkými problémy. Těžba je i přes zavádění úsporných opatření ztrátová. Situací v její dceřiné společnosti OKD se proto zabývá i česká vláda. Analytici navíc upozorňují na to, že NWR chybí hlavně hotovost. Někteří z nich si myslí, že pokud by se firmě nepodařilo získat dodatečné peníze, vystačila by jí letos hotovost jen zhruba na dvě čtvrtletí, pak by mohl hrozit úpadek firmy.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK