Springer doposud vlastnil 12 procent akcií ProSieben, ale už dříve dával najevo, že by svůj vliv v této firmě rád posílil. Zbylých 88 procent akcií Springer získá od skupiny akcionářů, kterou vede americký investor Haim Saban.
Springer v dnešním sdělení upřesnil, že za jednu kmenovou akcii zaplatí 23,37 eura a za jednu prioritní akcii 14,10 eura. Zbývajícím akcionářům, kteří vlastní prioritní akcie, bude Axel Springer formou veřejné nabídky k odkupu nabízet rovněž 14,10 eura za kus.
Axel Springer v České republice vydává časopisy Playboy, Svět motorů, Auto Profi, Auto Tip, Auto Exclusive, F1 Racing, Hokej, Popcorn a Top Magazín pro dívky. Axel dal ale už dříve několikrát najevo, že bude v Evropě expandovat a zaměří se na bulvární tisk.



Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
Kdo nezvládne tento kvíz za plný počet, ten si dost možná auto zničí. Kontrolky jsou totiž základem komunikace mezi autem a řidičem
