"Vím, že tu jsou takové tendence, na návrh mají ze zákona právo. Vyjádřím se k tomu, až to dostanu oficiálně," uvedla správkyně.
Konkurz Private Investors, prvního zkrachovalého obchodníka na tuzemském kapitálovém trhu, se táhne pátým rokem. Poškození klienti viní z nečinnosti právě konkurzní správkyni. Podle ní ovšem vypořádání brzdí právě věřitelé svými žalobami.
Fond tvrdí, že činnost správkyně je v rozporu se zájmy konkurzních věřitelů, a proto je prý nutné jmenovat nového správce. Podle ředitele fondu Jiřího Korba Konvalinková například v několika případech nezapsala poznámku o nároku věřitele na vyloučení majetku z konkurzní podstaty a majetek prodala jako součást konkurzní podstaty. Tím prý porušila zákon.
Správkyně prý také nepředložila soudu přehled nároků, které byly jako zákaznický majetek přihlášeny do konkurzu. Lhůta k předložení stanovená soudem přitom údajně uplynula před 21 měsíci.
Garanční fond přednesl návrh na odvolání z funkce konkurzní správkyně již v polovině července na schůzi věřitelského výboru. Výbor však návrh neschválil, a zmíněných 28 věřitelů se proto rozhodlo využít možnosti podání návrhu jménem většího počtu věřitelů.
Pád ve své době největšího obchodníka s americkými akciemi se stal událostí jara 2001. Odhadem až o miliardu korun rázem přišlo přes dva tisíce osob. Policie viní ze zpronevěry bývalého prokuristu a dva spolumajitele, kterým hrozí mnohaletá vězení. S významným výtěžkem z konkurzu se nepočítá, naděje na větší peníze se spíše upínají do Spojených států.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
