Podle analytiků je směrodatné to, že je v koši zastoupeno dost asijských měn. Tím se zvyšuje pravděpodobnost, že se čínská měna bude pohybovat v tandemu se zbytkem Asie. Někteří analytici upozorňují, že Čína dala dostatečně silně najevo snahu podporovat efektivní řízení kurzu.
"Takže ti, kteří si mysleli, že jsme jen přešli na nový pevně stanovený kurz, se budou muset zamyslet znovu," podotkl analytik devizových obchodů v bance Merrill Lynch Simon Flint.
Čína 21. července překvapila finanční trhy a zrušila asi 11 let starý kurzový režim. V jeho rámci udržovala kurz jüanu proti dolaru v pevném kurzu 8,28 CNY/USD. Jednorázovou revalvací kurz měny posunula na 8,11 CNY, což bylo zvýšení o 2,1 procenta. Od té doby jüan dál mírně zpevnil.
Čína po revalvaci odmítla upřesnit složení koše, k němuž jüan definuje. Analytici tedy nebyli schopni odhadovat, jak se bude kurz vyvíjet. Vedle dolaru, eura, jenu a wonu je v koši měn také britská libra, singapurský dolar, malajsijský ringgit, australský dolar, ruský rubl, thajský baht a kanadský dolar.