Do listopadu by podle EIA měla být na běžné úrovni necelých 5,4 milionu barelů denně celá těžba ropy v USA. Hurikán odstavil téměř všechny ropné plošiny v Mexickém zálivu, což je dohromady asi 1,5 milionu barelů denně. Ve středu byla odstavena těžba již jen na 57 procentech kapacit v této oblasti.
V listopadu čeká EIA rovněž návrat na běžnou úroveň u rafinerií na jižním pobřeží USA, tedy na celkových 16,4 milionu barelů ropy denně pro celou zemi. Úřad předpokládá, že na konci září zůstanou v Louisianě odstaveny rafinerie s celkovou kapacitou 900.000 barelů denně.
Hurikán v oblasti vyřadil z provozu celkem deset rafinerií a řada z nich již intenzivně obnovuje výrobu. Čtyři by měly být na svém plném výkonu do příštího týdne a nyní je již obnovena plná produkce u šesti rafinerií, kde musel být provoz omezen kvůli nedostatku ropy, uvedl EIA. Několik měsíců však budou odstaveny čtyři rafinerie v Louisianě, které byly zaplaveny, uvedl ředitel EIA Guy Caruso.
EIA upozornila, že spotřebitelé se budou muset na podzim připravit na výrazný růst nákladů na topení. Ceny zemního plynu pro Středozápad se zvýší až o 71 procent a topný olej pro Jih USA podraží o 31 procent. Ceny elektřiny na Jihu by měly podle úřadu stoupnout o 17 procent.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
