Dow Jonesův index se v poledne newyorského času, tedy v 18:00 SELČ, snížil o 0,4 procenta na 10.210 bodů. Index technologického trhu Nasdaq klesl o 1,25 procenta na 2035 bodů.
"Trh potřebuje jasnější obraz o tom, jaké přijdou výsledky za třetí čtvrtletí, jaké budou ziskové výhledy a odhady hospodářského růstu," uvedl obchodník ze společnosti OakBrook Investments LLC.
Apple v úterý představil výsledky fiskálního posledního čtvrtletí, kdy prodej přehrávačů iPod nenaplnil očekávání analytiků. Apple přitom prodal 6,5 milionů přehrávačů, což je třikrát tolik než před rokem. Akcie firmy klesly o 4,3 procenta na 49,39 dolaru.
Ztráty na akciovém trhu pomohl omezit Pfizer Inc., největší světový výrobce léčiv. Jeho emise posílila o více než dvě procenta díky zprávě, že společnost částečně vyhrála soudní spor o patenty na preparát Lipitor proti cholesterolu, napsala agentura Reuters.



Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
Kdo nezvládne tento kvíz za plný počet, ten si dost možná auto zničí. Kontrolky jsou totiž základem komunikace mezi autem a řidičem
