Za předčasné považují zvýšení sazeb i někteří ekonomové. Podobná situace totiž nastala již v roce 2004, kdy ČNB ze strachu ze sekundárních dopadů vstupu do EU a růstu daní, zvýšila sazby. Nakonec však žádné sekundární dopady nepřišly.
Česká národní banka dnes zvýšila úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Hlavní repo sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, vzrostla na dvě procenta, tedy na úroveň eurozóny. Většinu ekonomů krok ČNB překvapil, někteří však růst sazeb předem označovali za možný.



				
						Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
					
						Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
					
						Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
					
						Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
					
						Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
					